Liceum prywatne- dlaczego warto

Czy prywatna szkoła dla Twojego dziecka to dobra wartość? Rodzice chcą dla swoich dzieci jak najlepiej, a dla niektórych oznacza to, posyłanie pociech do prywatnej szkoły. Istnieje wiele powodów, dla których niektóre rodziny przechodzą do szkół prywatnych. Na przykład, może nie podoba im się system szkolny w miejscu, w którym mieszkają, lub sądzą, że lepsze wykształcenie będzie można znaleźć poza ich lokalnym systemem szkół publicznych.

Szkoły publiczne

Szkoły publiczne różnią się pod względem rangi i możliwości dla uczniów w zależności od tego, gdzie znajduje się szkoła. Z powodu braku równowagi pomiędzy dobrymi i tymi niezbyt utytułowanymi publicznymi szkołami licealnymi (zobacz program liceum) niektórzy rodzice przeznaczają tysiące lub dziesiątki tysięcy złotych rocznie na prywatną edukację swoich dzieci. Wejdź na lomisiak.edu.pl i sprawdź oferowana ofertę!

Z czym należy liczyć się, wybierając szkołę prywatną?

Czesne w prywatnej szkole, czy w elitarnym liceum może kosztować dużo więcej niż rok studiów na uniwersytecie. Często istnieje też więcej różnorodności w szkołach publicznych niż w szkołach prywatnych, szczególnie jeśli chodzi o zajęcia pozalekcyjne czy rozwijające talenty. Jednak decyzja, czy Twoje dziecko odniesie korzyści w szkole prywatnej, jest indywidualnym wyborem Twojej rodziny.  Inną sprawą jest fakt, że wysokiej rangi okręg szkolny jest zwykle niezbędnym atrybutem dla nabywców domów, co oznacza, że domy w dzielnicach z dobrymi szkołami są często droższe niż domy w słabo obsługiwanych okręgach szkolnych. Ma to szczególnie istotne znaczenie w Wielkiej Brytanii, czy Stanach Zjednoczonych.

Szkoła publiczna jest (pozornie) darmowa

Przeciwnicy szkół prywatnych zwracają uwagę, że dzieci mogą uzyskać bezpłatną edukację, w systemie szkół publicznych. Twoje pieniądze z podatków przekazywane są także do szkół publicznych, bez względu na to, czy wysyłasz tam dziecko, czy nie, więc dlaczego nie skorzystać z tego? Ale nie każda szkoła jest sobie równa, a szkoły publiczne w jednej dzielnicy mogą być znakomite, ale dwie przecznice miasta dalej mogą odbiegać od założeń. W tej sytuacji, chociaż otrzymujesz tak zwaną bezpłatną edukację, może ona nie być wysokiej jakości.

W wielu miastach w całym kraju, w których znajdują się znane czy utytułowane szkoły, zazwyczaj panują również wysokie ceny mieszkań. Bliskość do szkoły, jest poszukiwanym atrybutem dla kupujących domy (szczególnie z dziećmi). Zobacz opłaty w naszym liceum link

Szkoły publiczne to większa różnorodność

W prywatnej szkole, Twoje dziecko, może spędzać dzień w otoczeniu, podobnie myślących ludzi z tego samego kręgu i klasy ekonomicznej. W szkole publicznej może zachodzić więcej różnorodności pod względem kultury, religii, klasy i rasy. Ta  różnorodność  może być bardzo korzystna dla uczniów na dłuższą metę. Rodzice muszą porównać wartość tej różnorodności z edukacją w szkole prywatnej.

Edukacja w szkołach prywatnych może przynosić lepsze wyniki. Edukacja polega na przygotowaniu dziecka lub dzieci do bycia zdrowymi, szczęśliwymi dorosłymi, którzy pozytywnie wnoszą wkład w społeczeństwo. Rodzice chcą również, aby ich dzieci odnosiły sukcesy finansowe i mogą myśleć, że szkoła prywatna jest sposobem na osiągnięcie tego.

Chociaż powszechnie wiadomo, że uczniowie szkół prywatnych mają tendencję do lepszych wyników w testach niż osoby ze szkół publicznych, ludzie mogą nie zdawać sobie sprawy, że szkoły prywatne częściej mają oddany personel skoncentrowany na edukacji swoich podopiecznych pod kątem rekrutacji na studia (nie dotyczy to niestety wielu szkół publicznych).

Sekretariat szkoły czynny w godzinach 8.00-16.00. Zapisz się już teraz