Wycieczki

W programie szkoły dużą wagę przywiązuje się do edukacji europejskiej. Ważną rolę w tej edukacji odgrywa możliwość bezpośredniego poznania Polski i Europy. Dlatego szkola corocznie organizuje wycieczki krajowe i zagraniczne. Plan wycieczek na dany rok szkolny jest zawsze uzgadniany wcześniej z uczniami i rodzicami. Dzięki własnej organizacji, wycieczki te, przy wysokim standardzie transportu i zakwaterowania, są stosunkowo tanie.

W ramach dotychczasowych wycieczek zagranicznych najczęściej odwiedzaliśmy Anglię (Londyn), Austrię (Wiedeń i Alpy) oraz Włochy. Do Włoch wyjeżdżamy prawie corocznie od kilkunastu lat. Organizowaliśmy też wycieczki do Czech, Hiszpanii i Francji.

W ramach wycieczek krajowych najczęściej bywaliśmy w: Krakowie, Warszawie, Tatrach, Biskupinie, Gnieźnie i Nieborowie. Zwiedzaliśmy także Ostrów Lednicki i Kruszwicę, Żelazową Wolę i Arkadię, Ojców i Pieskową Skałę, Świnoujście i Woliński Park Narodowy, Jezioro Rożnowskie i Krynicę Górską oraz wiele innych ciekawych miejsc na terenie Polski.

Wycieczka szkolna do Włoch 11-20 września 2015r.

Tradycyjnie, jak co roku we wrześniu, młodzież naszej szkoły wyjechała na wycieczkę do Włoch. Dzięki niej miała okazję zapoznać się z kulturą i sztuką renesansu włoskiego. W programie był rejs po lagunie weneckiej połączony ze zwiedzaniem barwnego Burano oraz perły regionu - Wenecji, a także wycieczka do San Marino. Czas między wycieczkami, dzięki wspaniałej pogodzie uprzyjemniało plażowanie i ciepła kąpiel w Adriatyku.